aria2 - en to pl translation catalogue (128 entries)

en: Shutdown sequence commencing... Press Ctrl-C again for emergency shutdown.
pl: Kończenie... Wciśnij Ctrl-C ponownie aby wykonać awaryjne zakończenie .

en: Emergency shutdown sequence commencing...
pl: Kończenie awaryjne...

en: aria2 will resume download if the transfer is restarted.
pl: aria2 wznowi pobieranie jeśli transfer zostanie zrestartowany.

en: If there are any errors, then see the log file. See '-l' option in help/man page for details.
pl: Jeśli pojawią się błędy, przejrzył plik logu. Żeby dowiedzieć się więcej, zobacz opcję '-l' na stronie pomocy lub stronie manual'a.

en: Download Results:
pl: Wyniki Pobierania:

en: Status Legend:
pl: Legenda Statusu:

en: (OK):download completed.
pl: (OK): pobieranie zakończone.

en: (ERR):error occurred.
pl: (ERR): wystąpił błąd.

en: (INPR):download in-progress.
pl: (INPR): w trakcie pobierania.

en: (RM):download removed.
pl: (RM): usunięto pobieranie.

en:                               Default:
pl:                               Domyślnie:

en:                               Tags:
pl:                               Tagi:

en:                               Possible Values:
pl:                               Możliwe wartości:

en:  -d, --dir=DIR                The directory to store the downloaded file.
pl:  -d, --dir=DIR katalog do przechowania pobranego pliku.

en:  -m, --max-tries=N            Set number of tries. 0 means unlimited.
pl:  -m, --max-tries=N Ustala liczbę prób. 0 oznacza nieograniczoną ilość.

en:  --http-user=USER             Set HTTP user. This affects all URLs.
pl:  --http-user=UŻYTKOWNIK Ustawia użytkownika HTTP. Wpływa na wszystkie adresy URL.

en:  --http-passwd=PASSWD         Set HTTP password. This affects all URLs.
pl:  --http-passwd=HASŁO Ustawia hasło HTTP. Wpływa na wszystkie adresy URL.

en:  --ftp-user=USER              Set FTP user. This affects all URLs.
pl:  --ftp-user=UŻYTKOWNIK Ustala użytkownika FTP. Wpływa na wszystkie adresy URL.

en:  --ftp-passwd=PASSWD          Set FTP password. This affects all URLs.
pl:  --ftp-passwd=HASŁO Ustala hasło FTP. Wpływa na wszystkie adresy URL.

en:  --allow-overwrite[=true|false] Restart download from scratch if the
                                  corresponding control file doesn't exist.  See
                                  also --auto-file-renaming option.
pl:  --allow-overwrite[=true|false] Ponawia pobieranie od podstaw jeśli
                                  odpowiedni plik kontrolny nie istnieje. Zobacz
                                  także opcję --auto-file-renaming.

en:  --enable-http-keep-alive[=true|false] Enable HTTP/1.1 persistent connection.
pl:  --enable-http-keep-alive[=true|false] Pozwala na trwałe połączenie HTTP/1.1.

en:  version
pl:  wersja

en: ** Configuration **
pl: ** Konfiguracja **

en: Enabled Features
pl: Włączone funkcje

en: Libraries
pl: Biblioteki

en: Compiler
pl: Kompilator

en: Report bugs to %s
pl: Zgłoś błędy do %s

en: Visit
pl: Odwiedź

en: Usage: aria2c [OPTIONS] [URI | MAGNET | TORRENT_FILE | METALINK_FILE]...
pl: Użycie: aria2c [opcje] [URI | MAGNET | PLIK_TORRENT | PLIK_METALINK]...

en: See 'aria2c -h'.
pl: Zobacz 'aria2c -h'.

en: Printing all options.
pl: Wyświetla wszystkie opcje.

en: Options:
pl: Opcje:

en: No option matching with '%s'.
pl: Brak opcji pasujących do '%s'.

en: Did you mean:
pl: Czy chodziło ci o:

en: Usage:
pl: Użycie:

en: Configuration file %s is not found.
pl: Nie znaleziono pliku konfiguracyjnego %s.

en: We encountered a problem while processing the option '--%s'.
pl: Natrafiliśmy na problem podczas przetwarzania opcji '--%s'.

en: Unknown option '%s'
pl: Nieznana opcja '%s'

en: CUID#%<PRId64> - Failed to resume download. Download from scratch.
pl: CUID#%<PRId64> - Nie udało się wznowić pobierania. Pobieranie od początku.

en: GID#%s Stop downloading torrent due to --bt-stop-timeout option.
pl: GID#%s Zatrzymano pobieranie torrenta z powodu opcji --bt-stop-timeout.

en: IPv%d DHT: listening on UDP port %u
pl: IPv%d DHT: nasłuchiwanie na porcie UDP %u

en: IPv%d RPC: listening on TCP port %u
pl: IPv%d RPC: nasłuchiwanie na porcie TCP %u

en: IPv%d BitTorrent: listening on TCP port %u
pl: IPv%d BitTorrent: nasłuchiwanie na porcie TCP %u

en: Removed control file for %s because it is requested by user.
pl: Usunięto plik kontrolny dla %s na żądanie użytkownika.

en: Allocating disk space. Use --file-allocation=none to disable it. See --file-allocation option in man page for more details.
pl: Zajmowanie przestrzeni dyskowej. Użyj --file-allocation=none, aby to wyłączyć. Sprawdź opcję --file-allocation w dokumentacji, aby uzyskać więcej informacji.

en: GID#%s - Download has already completed: %s
pl: GID#%s - Pobieranie właśnie ukończyło się: %s

en: Unrecognized URI or unsupported protocol: %s
pl: Nierozpoznane URI lub nieobsługiwany protokół: %s

en: Tracker returned warning message: %s
pl: Tracker zwrócił ostrzeżenie: %s

en: The segment file %s exists.
pl: Plik segmentu %s istnieje.

en: The segment file %s does not exist.
pl: Plik segmentu %s nie istnieje.

en: Saving the segment file %s
pl: Zapisywanie pliku segmentu %s

en: The segment file was saved successfully.
pl: Plik segmentu został zapisany pomyślnie.

en: Loading the segment file %s.
pl: Wczytywanie pliku segmentu %s.

en: The segment file was loaded successfully.
pl: Plik segmentu został wczytany pomyślnie.

en: No URI to download. Download aborted.
pl: Brak URI do ściągnięcia. Ściąganie przerwane.

en: File %s exists, but a control file(*.aria2) does not exist. Download was canceled in order to prevent your file from being truncated to 0. If you are sure to download the file all over again, then delete it or add --allow-overwrite=true option and restart aria2.
pl: Plik %s istnieje, ale plik kontrolny(*.aria2) nie. Ściąganie anulowano, aby twój plik nie został zniszczony. Jeśli jestteś pewien, ze chceś ściągnąć plik od nowa, usuń go lub dodaj opcję --allow-overwrite=true i uruchom ponownie program aria2.

en: Allocating file %s, %s bytes
pl: Alokowanie pliku %s, %s bajtów

en: File not found
pl: Nie odnaleziono pliku

en: Not a directory
pl: To nie katalog

en: Insufficient checksums. checksumLength=%d, numChecksum=%d
pl: Niewystarczające sumy kontrolne. checksumLength=%d, numChecksum=%d

en: Writing file %s
pl: Zapisywanie pliku %s

en: No peer list received.
pl: Nie otrzymano listy peerów.

en: Adding peer %s:%d
pl: Dodawanie peera %s: %d

en: Download of selected files was complete.
pl: Ściąganie wybranego pliku zostało zakończone.

en: The download was complete.
pl: Ściąganie zakończone.

en: Validating file %s
pl: Sprawdzanie pliku %s

en: Metalink: Queueing %s for download.
pl: Metalink: Kolejkowanie %s do ściągnięcia.

en: Download complete: %s
pl: Pobieranie zakończone: %s

en: Seeding is over.
pl: Udostępnianie zakończone.

en: Failed to load cookies from %s
pl: Błąd podczas ładowania ciasteczek z %s

en: Logging started.
pl: Logowanie rozpoczęte.

en: Specify at least one URL.
pl: Podaj chociaż jeden adres URL.

en: daemon failed.
pl: demon zawiódł.

en: Incomplete range specified. %s
pl: Podano niepełny zakres. %s

en: Failed to convert string into value: %s
pl: Bład podczas konwertowania łańcucha znaków na wartość: %s

en: Resource not found
pl: Zasób nie został odnaleziony

en: File already exists. Renamed to %s.
pl: Plik już istnieje. Zmieniono nazwę na %s.

en: Cannot parse metalink XML file. XML may be malformed.
pl: Nie można odczytać pliku XML metalint. XML może być niepoprawne.

en: Your share ratio was %.1f, uploaded/downloaded=%sB/%sB
pl: Twoje ratio: %.1f, ściągnięte/wysłane=%sB/%sB

en: Missing %s in torrent metainfo.
pl: Brakuje %s w metainformacjach torrenta.

en: Saved signature as %s. Please note that aria2 doesn't verify signatures.
pl: Zapisano sygnaturę jako %s. Pamiętaj, że aria2 nie weryfikuje sygnatur.

en: Saving signature as %s failed. Maybe file already exists.
pl: Zapisywanie sygnatury jako %s nie powiodło się. Plik może już istnieć.

en: Failed to establish connection, cause: %s
pl: Nie udało się nawiązać połączenia, powód: %s

en: Network problem has occurred. cause:%s
pl: Wystąpił problem z siecią. Powód: %s

en: Failed to load trusted CA certificates from system. Cause: %s
pl: Nie udało się załadować zaufanych certyfikatów CA z systemu. Powód: %s

en: Failed to load trusted CA certificates from %s. Cause: %s
pl: Nie udało się załadować zaufanych certyfikatów CA z %s. Powód: %s

en: Certificate verification failed. Cause: %s See --ca-certificate and --check-certificate option.
pl: Weryfikacja certyfikatu nie powiodła się. Powód: %s Sprawdź opcje --ca-certificate i --check-certificate.

en: No certificate found.
pl: Nie znaleziono certyfikatu.

en: Hostname not match.
pl: Nazwa hosta nie zgadza się.

en: No files to download.
pl: Brak plików do pobrania.

en: Printing the contents of file '%s'...
pl: Wyświetlanie zawartości pliku '%s'…

en: Is '%s' a file?
pl: Czy '%s' jest plikiem?

en: GID#%s - Removing unselected file.
pl: GID#%s - Usuwanie odznaczonego pliku.

en: File %s removed.
pl: Usunięto plik %s.

en: File %s could not be removed.
pl: Plik %s nie mógł zostać usunięty.

en: Timeout.
pl: Czas oczekiwania.

en: Invalid header.
pl: Nieprawidłowy nagłówek.

en: Invalid response.
pl: Nieprawidłowa odpowiedź.

en: No header found.
pl: Nie znaleziono nagłówka.

en: No status header.
pl: Brak nagłówka o stanie.

en: Proxy connection failed.
pl: Połączenie przez proxy nie powiodło się.

en: Connection failed.
pl: Połączenie nie powiodło się.

en: The requested filename and the previously registered one are not same. Expected:%s Actual:%s
pl: Żądana nazwa pliku i poprzednio zapisana nie są takie same. Oczekiwana:%s Obecna: %s

en: SSL initialization failed: %s
pl: Inicjalizacja SSL nie powiodła się: %s

en: SSL I/O error
pl: Błąd wejścia/wyjścia SSL

en: SSL protocol error
pl: Błąd protokołu SSL

en: SSL unknown error %d
pl: Nieznany błąd SSL %d

en: SSL initialization failed: OpenSSL connect error %d
pl: Inicjalizacja SSL nie powiodła się: błąd połączenia OpenSSL %d

en: Authorization failed.
pl: Błąd uwierzytelniania.

en: Got EOF from the server.
pl: Zdobądź EOF z serwera.

en: Failed to open the file %s, cause: %s
pl: Nie udało się otworzyć pliku %s, powód: %s

en: Failed to write into the file %s, cause: %s
pl: Nie udało się zapisać danych w pliku %s, powód: %s

en: Failed to read from the file %s, cause: %s
pl: Nie udało się odczytać danych z pliku %s, powód: %s

en: Failed to read data from disk.
pl: Nie udało się odczytać danych z dysku.

en: %s is not a directory.
pl: %s nie jest katalogiem.

en: Failed to make the directory %s, cause: %s
pl: Nie udało się utworzyć katalogu %s, powód: %s

en: Failed to resolve the hostname %s, cause: %s
pl: Nie udało się osiągnąć nazwy hosta %s, powód: %s

en: Failed to connect to the host %s, cause: %s
pl: Nie udało się połączyć z hostem %s, powód: %s

en: Failed to send data, cause: %s
pl: Nie udało się przesłać danych, powód: %s

en: Failed to receive data, cause: %s
pl: Nie udało się uzyskać danych, powód: %s

en: File %s exists, but %s does not exist.
pl: Plik %s istnieje, ale %s nie istnieje.

en: Invalid ID=%d for %s. It should be %d.
pl: Nieprawidłowe ID=%d dla %s. Powinno to być %d.

en: Download aborted.
pl: Pobieranie anulowane.

en: File %s is being downloaded by other command.
pl: Plik %s jest pobierany przez inną komendę.

en: Insufficient checksums.
pl: Niewystarczająca ilość sum kontrolnych.

en: Flooding detected.
pl: Wykryto floodowanie.

en: No such file entry %s
pl: Brak wpisu pliku %s

en: No file matched with your preference.
pl: Brak plików spełniających twoje kryteria.
