openconnect - en to pa translation catalogue (82 entries)

en: name %s not input
pa: ਨਾਂ %s ਇੰਪੁੱਟ ਨਹੀਂ

en: Response was:%s
pa: ਜਵਾਬ ਸੀ: %s

en: Setting certificate failed: %s
pa: ਸਰਟੀਫਿਕੇਟ ਸੈੱਟ ਕਰਨ ਲਈ ਫੇਲ੍ਹ: %s

en: certificate revoked
pa: ਸਰਟੀਫਿਕੇਟ ਵਾਪਸ ਲਿਆ

en: signer not found
pa: ਦਸਤਖਤੀ ਨਹੀਂ ਲੱਭਿਆ

en: insecure algorithm
pa: ਅਸੁਰੱਖਿਅਤ ਐਲੋਗਰਿਥਮ

en: certificate not yet activated
pa: ਸਰਟੀਫਿਕੇਟ ਹਾਲੇ ਐਕਟੀਵੇਟ ਨਹੀਂ ਹੈ

en: certificate expired
pa: ਸਰਟੀਫਿਕੇਟ ਮਿਆਦ ਪੁੱਗੀ

note: If this is set and no other reason, it apparently means that signature verification failed. Not entirely sure why we don't just set a bit for that too.
en: signature verification failed
pa: ਦਸਤਖਤ ਜਾਂਚ ਫੇਲ੍ਹ ਹੋਈ

en: SSL connection failure: %s
pa: SSL ਕੁਨੈਕਸ਼ਨ ਫੇਲ੍ਹ ਹੋਇਆ: %s

en: PIN required for %s
pa: %s ਲਈ ਪਿੰਨ ਚਾਹੀਦਾ ਹੈ

en: Wrong PIN
pa: ਗਲਤ ਪਿੰਨ

en: Enter PIN:
pa: PIN ਦਿਓ:

en: Enter TPM SRK PIN:
pa: TPM SRK PIN ਦਿਓ:

en: Unknown Transfer-Encoding: %s
pa: ਅਣਜਾਣ ਟਰਾਂਸਫਰ-ਇੰਕੋਡਿੰਗ: %s

note: Now the body, if there is one
en: HTTP body %s (%d)
pa: HTTP ਮੁੱਖ ਭਾਗ %s (%d)

en: Failed to set uid %ld
pa: uid %ld ਸੈੱਟ ਕਰਨ ਲਈ ਫੇਲ੍ਹ

en: Unknown response from server
pa: ਸਰਵਰ ਤੋਂ ਅਣਜਾਣ ਜਵਾਬ

en: Refreshing %s after 1 second...
pa: 1 ਸਕਿੰਟ ਦੇ ਬਾਅਦ %s ਤਾਜ਼ਾ ਕੀਤਾ ਜਾ ਰਿਹਾ ਹੈ...

en: general failure
pa: ਆਮ ਫੇਲ੍ਹ

en: network unreachable
pa: ਨੈੱਟਵਰਕ ਪਹੁੰਚ 'ਚ ਨਹੀਂ

en: host unreachable
pa: ਹੋਸਟ ਪਹੁੰਚ 'ਚ ਨਹੀਂ

en: TTL expired
pa: TTL ਮਿਆਦ ਪੁੱਗੀ

en: address type not supported
pa: ਪਰੋਟੋਕਾਲ ਟਾਈਪ ਸਹਾਇਕ ਨਹੀਂ ਹੈ

en: SOCKS proxy error %02x: %s
pa: SOCKS ਪਰਾਕਸੀ ਗਲਤੀ %02x: %s

en: SOCKS proxy error %02x
pa: SOCKS ਪਰਾਕਸੀ ਗਲਤੀ %02x

en: Unknown proxy type '%s'
pa: ਅਣਜਾਣ ਪਰਾਕਸੀ ਕਿਸਮ '%s'

en: Using OpenSSL. Features present:
pa: OpenSSL ਦੀ ਵਰਤੋਂ। ਮੌਜੂਦਾ ਫੀਚਰ:

en: Using GnuTLS. Features present:
pa: GnuTLS ਦੀ ਵਰਤੋਂ। ਮੌਜੂਦਾ ਫੀਚਰ:

en: OpenSSL ENGINE not present
pa: OpenSSL ਇੰਜਣ ਮੌਜੂਦ ਨਹੀਂ

en: using OpenSSL
pa: OpenSSL ਦੀ ਵਰਤੋਂ

en: Usage:  openconnect [options] <server>
pa: ਵਰਤੋਂ:  openconnect [options] <server>

en: Enable compression (default)
pa: ਕੰਪਰੈਸ਼ਨ ਵਰਤੋਂ (ਡਿਫਾਲਟ)

en: Disable compression
pa: ਕੰਪਰੈਸ਼ਨ ਆਯੋਗ

en: Set login usergroup
pa: ਲਾਗਇ ਯੂਜ਼ਰ-ਗਰੁੱਪ ਸੈੱਟ ਕਰੋ

en: Display help text
pa: ਮੱਦਦ ਟੈਕਸਟ ਵੇਖਾਓ

en: Use syslog for progress messages
pa: ਤਰੱਕੀ ਸੁਨੇਹਿਆਂ ਲਈ syslog ਵਰਤੋਂ

en: Less output
pa: ਘੱਟ ਆਉਟਪੁੱਟ

en: default
pa: ਡਿਫਾਲਟ

en: Set login username
pa: ਲਾਗਇਨ ਯੂਜ਼ਰ-ਨਾਂ ਸੈੱਟ ਕਰੋ

en: Report version number
pa: ਵਰਜਨ ਨੰਬਰ ਰਿਪੋਰਟ ਕਰੋ

en: More output
pa: ਹੋਰ ਆਉਟਪੁੱਟ

en: XML config file
pa: XML ਸੰਰਚਨਾ ਫਾਇਲ

en: Cert file for server verification
pa: ਸਰਵਰ ਜਾਂਚ ਲਈ ਸਰਟ ਫਾਇਲ

en: Disable DTLS
pa: DTLS ਆਯੋਗ

en: Disable HTTP connection re-use
pa: HTTP ਕੁਨੈਕਸ਼ਨ ਮੁੜ-ਵਰਤਣਾ ਆਯੋਗ

en: Read password from standard input
pa: ਸਟੈਂਡਰਡ ਆਉਟਪੁੱਟ ਤੋਂ ਪਾਸਵਰਡ ਪੜ੍ਹੋ

en: Invalid user "%s"
pa: ਗਲਤ ਯੂਜ਼ਰ "%s"

en: Cannot open config file '%s': %s
pa: '%s' ਸੰਰਚਨਾ ਫਾਇਲ ਨੂੰ ਖੋਲ੍ਹਿਆ ਨਹੀਂ ਜਾ ਸਕਦਾ: %s

en: MTU %d too small
pa: MTU %d ਬਹੁਤ ਛੋਟਾ ਹੈ

en: OpenConnect version %s
pa: OpenConnect ਵਰਜਨ %s

en: Too many arguments on command line
pa: ਕਮਾਂਡ ਲਾਈਨ ਲਈ ਬਹੁਤ ਸਾਰੇ ਆਰਗੂਮੈਂਟ

en: No server specified
pa: ਕੋਈ ਸਰਵਰ ਨਹੀਂ ਦਿੱਤਾ

en: Failed to obtain WebVPN cookie
pa: WebVPN ਕੂਕੀਜ਼ ਲੈਣ ਲਈ ਫੇਲ੍ਹ

en: Creating SSL connection failed
pa: SSL ਕੁਨੈਕਸ਼ਨ ਬਣਾਉਣ ਲਈ ਫੇਲ੍ਹ

en: Set up DTLS failed; using SSL instead
pa: DTLS ਸੈਟਅੱਪ ਲਈ ਫੇਲ੍ਹ; ਇਸ ਦੀ ਬਜਾਏ SSL ਵਰਤੋਂ

en: Connected %s as %s%s%s, using %s
pa: %s %s%s%s ਵਜੋਂ ਕੁਨੈਕਟ, %s ਦੀ ਵਰਤੋਂ ਨਾਲ

en: See http://www.infradead.org/openconnect/vpnc-script.html
pa: http://www.infradead.org/openconnect/vpnc-script.html ਵੇਖੋ

en: Failed to open '%s' for write: %s
pa: '%s ਨੂੰ ਲਿਖਣ ਲਈ ਖੋਲ੍ਹਣ ਵਾਸਤੇ ਫੇਲ੍ਹ: %s

en: Continuing in background; pid %d
pa: ਬੈਕਗਰਾਊਂਡ ਵਿੱਚ ਜਾਰੀ; pid %d

en: Failed to open %s for write: %s
pa: %s ਨੂੰ ਲਿਖਣ ਲਈ ਖੋਲ੍ਹਣ ਵਾਸਤੇ ਫੇਲ੍ਹ: %s

en: Failed to write config to %s: %s
pa: %s ਲਈ ਸੰਰਚਨਾ ਫਾਇਲ ਲਿਖਣ ਲਈ ਫੇਲ੍ਹ: %s

en: no
pa: ਨਹੀਂ

en: yes
pa: ਹਾਂ

en: <error>
pa: <ਗਲਤੀ>

en: SSL connection failure
pa: SSL ਕੁਨੈਕਸ਼ਨ ਫੇਲ੍ਹ ਹੋਇਆ

en: Socket connect cancelled
pa: ਸਾਕਟ ਕੁਨੈਕਸ਼ਨ ਰੱਦ ਕੀਤਾ

en: Failed to connect to host %s
pa: %s ਹੋਸਟ ਨਾਲ ਕੁਨੈਕਟ ਕਰਨ ਲਈ ਫੇਲ੍ਹ ਹੈ

en: No error
pa: ਕੋਈ ਗਲਤੀ ਨਹੀਂ

en: System error
pa: ਸਿਸਟਮ ਗਲਤੀ

en: Protocol error
pa: ਪਰੋਟੋਕਾਲ ਗਲਤੀ

en: Permission denied
pa: ਅਧਿਕਾਰ ਪਾਬੰਦੀ ਹੈ

en: Wrong password
pa: ਗਲਤ ਪਾਸਵਰਡ

en: Unknown error
pa: ਅਣਜਾਣ ਗਲਤੀ

en: open /dev/tun
pa: /dev/tun ਖੋਲ੍ਹੋ

en: (script)
pa: (ਸਕ੍ਰਿਪਟ)

en: Treating host "%s" as a raw hostname
pa: ਹੋਸਟ "%s" ਨੂੰ ਰਾਅ ਹੋਸਟ-ਨਾਂ ਵਜੋਂ ਮੰਨੋ

en: Failed to SHA1 existing file
pa: SHA1 ਮੌਜੂਦਾ ਫਾਇਲ ਲਈ ਫੇਲ੍ਹ

en: XML config file SHA1: %s
pa: XML ਸੰਰਚਨਾ ਫਾਇਲ SHA1: %s

en: Failed to parse XML config file %s
pa: XML ਸੰਰਚਨਾ ਫਾਇਲ %s ਪਾਰਸ ਕਰਨ ਲਈ ਫੇਲ੍ਹ

en: Host "%s" has address "%s"
pa: ਹੋਸਟ "%s" ਦਾ ਐਡਰੈਸ "%s" ਹੈ

en: Host "%s" has UserGroup "%s"
pa: ਹੋਸਟ "%s" ਦਾ ਯੂਜ਼ਰ-ਗਰੁੱਪ "%s" ਹੈ
